Pro rodiče předškoláků ke konzultaci nástupu dětí do základní školy

V případě, že máte doma předškoláka a zvažujete jeho nástup do základní školy, chcete se informovat o zralosti a připravenosti vašeho dítěte, nebo uvažujete o odkladu školní docházky, Mateřská škola Květnice spadá pod toto pracoviště pro středočeský kraj ve Vršovicích:

PEDAGOGICKO PSYCHOLOGICKÁ PORADNA STŘEDOČESKÉHO KRAJE, Jaselská 826, Kolín

ZMĚNA!!!!!!

Pracoviště Praha - východ - Sportovní 22, Praha 10, Vršovice

Adresa: Sportovní 846/22, 101 00 Praha Vršovice

e-mail: prahavychod@pppsk.cz

Mgr. Lösserová - přítomna od poloviny ledna 2022

Provozní doba mateřské školy: 7:00 - 17:30

Konkrétní rozpis dne naleznete na stránkách Vaší třídy.

Prosíme rodiče, aby dodržovali čas předávání a vyzvedávání dětí.                                                                                V 8:30 začíná organizovaná činnost a školka se z důvodu bezpečnosti zamyká.

Co potřebujeme do školky?

Není toho moc....

• Domácí obuv: dejte dítěti pohodlnou domácí obuv, kterou si dokáže nazout samo a která se nevyzouvá. Nejsou vhodné nazouváky. Dbejte, aby byla zdravotně vyhovující, ne pantofle, cvičky, sandálky, kroksy.
  • Oblečení dětí ve školce: děti se při své hře nejlépe cítí v pohodlném oblečení (tepláčky, trička, legíny, šatičky).
  • Oblečení na odpočinek: pyžamo, pokud dítě spí. Vyměňujeme každý pátek. (Netýká se předškolních dětí).
  • Sportovní oblečení na pobyt venku: děti se mohou lépe pohybovat, pokud budou mít vhodné sportovní oblečení. Při pobytu venku je dětem nejlépe v kalhotách a mikině, při chladnějším počasí v nepromokavých a vzdušných věcech.
  • Dbejte na pokrývky hlavy v létě i v zimě.
  • V ZIMĚ - Obuv na pobyt venku: Teplé sněhule, u kterých nebude vadit, když projdou blátem, sněhem a deštěm. Na zahradě a v okolí je v zimním období opravdu náročný terén. Rukavice, ideálně ne prstové.
  • V LÉTĚ - tričko, kraťásky, sukýnky, ponožky a pokrývku hlavy.
  • Pro všechny děti, prosíme, náhradní oblečení v podepsaném obalu, ve kterém by mělo být spodní prádlo, ponožky, tričko, mikina a kalhoty. Děti se často zamokří, pocákají, vylejí na sebe pití apod. Nehoda se může stát každému.
  • Pláštěnku a holínky - stabilně v šatně

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ VČETNĚ OBUVI !!!

Svým dětem pomůžete, když jim dáte takové oblečení, které si z větší části zvládnou obléknout samostatně a zároveň nebudou mít strach se ušpinit, často malujeme, tvoříme, hrajeme si na písku, děti nemohou místo hry dávat pozor na oblečení.

Hračky: ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky do školky. Výjimkou může být plyšová hračka nebo polštářek, na kterou je dítě citově vázané při usínání a jako vzpomínka na rodiče.